//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

آخرين اخبار از وضعيت زانيار و لقمان مرادي

طبق اخباري که در برخي رسانه ها منتشر شده ٬ گفته شده است که از محل نگهداري زانيار و لقمان اطلاعي در دست نيست و اين خبر به گوش خانواده زانيار و لقمان هم رسيده و باعث نگراني بسيار زياد و ترس و وحشتي بزرگ بويژه براي والدين اين محکوم به اعدام شده است.

کميته بين المللي عليه اعدام اعلام ميکند که طبق اخباري که ما داريم٬ زانيار و لقمان کماکان در زندان رجايي شهر هستند و به جاي ديگري منتقل نشده اند. حکومت اسلامي سعي دارد با پخش اخبار ضد و نقيض و بررسي عکس العمل ها به اين اخبار ٬ اوضاع را بسنجد و احيانا در مورد  زانيارو لقمان نيز اقدام به عملي کردن حکم اعدام بکند.

همگان ميدانند که اين روزها در سراسر ايران٬ حکومت جنايتکار اسلامي براي ساکت کردن مردم و ايجاد فضاي رعب و وحشت بيشتر٬ به اعدامهاي گسترده تري دست زده و حتي صحبت از اعدام صدها نفر در زندان وکيل آباد مشهد است. حکومت ميکوشد به تنها ريسماني که به آن اتکا دارد يعني به طناب دار بيش از پيش چنگ بزند. اين حکومت با درهم ريختگي کامل صفوف و با انزجار عميقي که در جامعه مي بيند٬ بويژه با انفجار قميتها و گرسنگي که به ميليونها نفر تحميل ميکند از شورش گرسنگان ميترسد و به هر جنبنده اي شليک ميکند. در چنين اوضاعي نگراني و اضطراب خانواده هاي محکومين به اعدام دو چندان شده است.

ما هم نگران وضعيت زانيار و لقمان و محکومين به اعدام در سراسر ايران هستيم. تنها راه مقابله با اين ماشين جنايت اعتراض و مبارزه همگاني است. از مردم آزاديخواه ايران و از همه نهادها و سازمانهاي عليه اعدام در دنيا دعوت ميکنيم به اعتراضات خود عليه اعدامها در ايران ادامه دهند.

براي نجات زانيار و لقمان يکبار ديگر از همه عزيزاني که در اين کمپين بزرگ نجات جان زانيار و لقمان ما را همراهي کردند٬ دعوت ميکنيم که به اين اعتراضات ادامه دهند.

پيام خانواده زانيار و لقمان مرادي در مورد فرزندان محکوم به اعدامشان

خانواده زانیار و لقمان مرادی پیامی را برای تجمع توده ای روز شنبه 9 فوریه در شهر سلیمانیه تهیه کرده بودند که به دلیل ممانعت نیروهای آسایش سلیمانه٬ اين ميتينگ انجام نگرفت.

روز شنبه 9 فوریه قرار بود تجمعی توده ای برای دفاع از زندانیان در کردستان ایران در مقابل دفتر پارلمان کردستان در سلیمانیه صورت بگیرد.اما نیروهای آسایش با تهدید کردن دست اندرکاران و شرکت کنندگان  مانع از انجام این حرکت شد. در اينجا خلاصه اي از پيام خانواده زانيار و لقمان را که به زبان کردي بود٬ ترجمه کرده و به اطلاع عموم ميرسانيم:

فشارها بر جمهوری اسلامی را افزایش دهید!

زانیار و لقمان مرادی که از سوی مسئولان قضایی جمهوری اسلامی حکم اعدام گرفته اند، در شرایطی دهشتناک و سرنوشتی نامعلوم در زندان بسر می برند.علیرغم اینکه تا 15 روز قبل محل و مکان زندانی شدن زانیار و لقمان برای همگان معلوم بود، اما بعد از آخرین پیشنهاد مسئولین زندان رجایی شهر کرج، اعلام کرده اند که زانیار و لقمان در این زندان بسر نمی برند و از این به بعد نباید در این زندان سراغ آنان را گرفت.

خانواده زانیار و لقمان نیز هیچ گونه اطلاعی از انتقال فرزاندانشان ندارند که این امر آنان را بشدت نگران ساخته است. مسئولان نیز حاضر نیستند هیچ گونه اطلاعی از وضعیت زانیار و لقمان در اختیار خانواده آنها قرار دهند.

زانیار مرادی در آخرین نامه اش که برای سازمانهای اجتماعی و مدنی و افکار عمومی کردستان و آزادیخواهان نوشته بود، تشکر و قدردانی خود از فعالین مدنی و حمایتهای عمومی را اعلام کرده بود. در نامه  به این اشاره کرده بود که به دلیل همین فعالیتها بوده است که تا کنون حکم اعدامشان  اجرا نشده است و از همگان و سازمانهای حقوق بشری و دیگر نیروها درخواست کرده بود که همچنان از آنان حمایت بعمل آورند و فشارهای خود به جمهوری اسلامی را بیشتر کنند.

پیشتر نیز تعدادی قابل توجه از زندانیان زندان رجایی شهر کرج در نامه ای از زانیار و لقمان حمایت کرده و از مسئولان قضایی ایران درخواست کرده بودند مجددا پروسه پرونده قضایی  دادگاهی زانیار و لقمان از سر گرفته شود که متاسفانه تاکنون درخواست این زندانیان بی جواب مانده است. همزمان تعدادی از نهادهای حقوق بشری درخواست مجدد قضایی پرونده فرزندانمان را کرده بودند که این هم بدون پاسخ مانده است.

خانواده زانیار و لقمان ضمن تاکید بر بی گناهی فرزاندانشان درخواست می کنند که هیچ کسی به دلیل افکار و باور سیاسی مجزا نباید اعدام شود. در پایان خانواده زانیار و لقمان از نهادهای بین المللی و نهادهای سیاسی و فعالین اجتماعی و مدنی تقاضا کرده اند که فشارهای خود بر جمهوری اسلامی را بیشتر کنند که جمهوری اسلامی فرزندان آنان را در مقطع و شرایط پروسه انتخابات ریاست جمهوری قربانی نکند.

کميته بين المللي عليه اعدام ضمن ابراز همبستگي صميمانه  خود با اين دو خانواده نگران اعلام ميکند که بايد به اعتراضات ادامه داد و بايد کاري کرد که حکومت اسلامي ايران رسما اعلام کند که حکم اعدام زانيار  ولقمان را لغو کرده است.

کميته بين المللي عليه اعدام

۱۰ فوريه ۲۰۱٣

Mina Ahadi

International Committee against Execution

International Committee against Stoning
minnaahadi@gmail.com

Tel: 0049 (0) 1775692413
http://notonemoreexecution.org
http://stopstonningnow.com/wpress/

1

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: