//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

مازیار شیرالی: بدرفتاری با همجنسگرایان در زندانهای ایران

گفتگوی مریم تقی نژاد با مازیار شیرالی!
در رابطه و وضعیت همجنسگرایان در ایران مصاحبه ای داریم با مازیار شیرالی که ایشان با اسم مانی شناخته شده هستند. مانی یکی از اعضای سازمان حمایت از همجنسگرایان بریتانیا و مشاور حقوقی در زمینه مهاجرت در رابطه با پناهجویان همجنسگرای ایرانی و مشاوره در این زمینه و همچنین مترجم رسمی و ساکن انگلیس هستند.
در ابتدا تشکر میکنم که دعوت نشریه زندانی سیاسی را قبول کردید و در این گفتگو شرکت دارید

شما بعنوان یک همجنسگرا و کسی که بعنوان مشاور در این زمینه فعالیت دارید و کسی که از نزدیک با تعدادی از همجنسگرایانی که از ایران فرار کردند ارتباط دارید ، وضعیت همجنسگرایان در ایران چگونه است؟
همانند هر شهروند كه با نظام فاشيستي به اصطلاح جمهوري اسلامي هم خواني نداشته باشند و بخواهيد به سادگي إبراز عقيده كند كه اين در مورد جامعه همجنسگرا هم هست اين يك مسله هست روشن كه متاسفانه رژيم كنوني در كشور عزيزمان ايران جامعه همجنسگرا را هم همچون ديگر اقشار و عقيدهاي كه با ان هم خوان نباشند از ابتدائي ترين حقوق شهروندي خودشان منع كرده ، در كنار اين نابرابري با اموزش بد دادن و منفي نشان دادن همجنسگرايي به خراب نشان دادن پرداخته كه اين مسله بخش بزرگي را در ناقض كردن و إنكار اين بخش از جامعه را بازي ميكند متاسفانه .

بین همجنسگرایانی که از ایران فرار کردند و یا کسانی که از ایران با شما در ارتباط هستند ، نحوه بازدشت و شکنجه وبرخورد بازجوها و دست اندکاران زندان ها با این افراد چگونه بوده است؟
وضعيت بازداشت و بازجويي ها تحت پوشش حكومت فاشيستي اسلامي با هموطنان همجنسگراي ما بطور وحشتناكي هست، شكنجه هاي روحي و جسمي و بعضا مورد سوء استفاده جنسي در زندان ها قرار گرفتند كه اين مساله جدا از وقت و يا مكان بازجويي اين عزيزان بوده است. تجاوز دسته جمعي نگهبانان و پرسنل زندان ها در بدترين شرایط و فضا به هموطنان همجنسگراي ما، نداشتن وكيل بي طرف و موارد قانوني كه يك زنداني بايد داشته باشد. (تجاوزهاي دسته جمعي كاركنان زندان و يا كادر زندان با بازداشت شدگان همجنسگرا و در آخر ادرار كردن بر روي اين دستگير شدگان، به زور وارد كردن آلت تناسلي به دهن اين بازداشت شدگان).

آیا شماآماری دقیقی ازتعداد بازداشت و زندانی بودن همجنسگرایان در ایران دارید؟ در خبرها آمده که در ١٨ مهرماه امسال تعدادی همجنسگرا در شهر کرمانشاه توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران دستگیر شدند. شما و سازمان حمایت از همجنسگرایان چه اطلاعاتی در این زمینه دارید؟
دستگيري هاي اخير مسله جديدي نيست و هميشه بوده، حالا به عناوين مختلف براي همجنسگرايان كه بعضا با پرونده سازي بجرم تجاوز و يا لواط اعلام شده، كه اين بار همجسگرايان را با همان كلمه همجنسباز معرفي كردند و هموطنان اهل حق را در كنار اين هموطنان شيطان پرست ناميدند كه اين مسله از ديد قضاياي در بالا بردن جرم اين هموطنان نقش بسزايي ميتواند داشته باشد متاسفانه اين عزيزان در حال حاضر با وثيقه هاي سنگين براي مدت كوتاهي رها شدند، اجازه بديد من از كلمه آزاد بودن استفاده نكنم! چرا كه از ديد قضائي و حقوقي آزاد بودن معناي خاص خودش را دارد و از بي خبر بودن محل بازداشت بودن اين عزيزان خبر رسيده است.

با توجه به قوانین شریعه اسلامی ایران برای همجنسگرایی شما از نوع مجازات و احکام صادره برای این بازداشت شدگان چه اطلاعی دارید؟
دادن حكم بدون نياز مبرم به حضور وكيل قانوني بي طرف، دادن حكم بدون داشتن و يا وجود اسناد و مدارك براي صدور حكم، قاضي شرع ميتواند با علایق و خواسته خود در مورد فرد همجنسگرا حكم صادر كند، اعدام ، سنگسار، تجاوز به نام عمليات فتح المبين، پر تاب از بلندي.
سازمان شما بعنوان یکی از فعالین و حمایت کنندگان از همجنسگرایان میباشد در این زمینه به این همجنسگرایان چه کمکی کرده و میکند؟
پناهجويان همجنسگرا ميتوانند بصورت رايگان و هماهنگي قبلي از طريق امكانات ارتباطي ما از قبيل،وبسايت، فيس بوك، ايميل، تلفن ٢٤ ساعته، فكس، تويتير ارتباط برقرار كنند و از خدمات رايگان و اطلاعات دقيق در پيشبرد وضعيت پناهجويشان استفاده كنند، اين خدمات براي ديگر عزيزان پناهجو همجنسگرا از كشورهاي افغانستان، پاكستان، بنگلادش هم هست و بصورت همگاني ميباشد.
١.فراهم كردن وكيل مناسب و بي طرف براي متقاضي و فرد پناهجو با توجه به وضعيت اقامت و پرونده پناهندگي
٢.فراهم كردن مترجم براي مصاحبات وزارت كشور و وكيل، دكتر،پليس و غيره
٣.هر گونه مكاتبات با سازمانهاي ذيربط
٤.ثبت نامه متقاضي با دكتر محلي و سازمان محلي بهداشت
٥،ثبت نام متقاضي با دانشكده محلي براي تحصيلات دريادگیري زبان انگليسي
٦،حضور حاميانه در مصاحبات و دادگاهاي مربوط به وضعيت اقامت و پناهندگي
٧.بر پايي مجالس اجتماعي براي همجنسگرايان ايراني و فارسي زبان (جلسه ٢ نوامبر)
٨. كمك و حمايت هاي لازم براي پيدا كردن شغل و نوشتن تاريخچه كاري(CV)
٩. فراهم كردن موقعيت هاي كاري بصورت داوطلبي و تجربي
١٠، كمك در پر كردن فرم هاي خانه و شهرداري، مركز كار و غيره
ابراي اطلاعات بيشتر ميتوانيد با شماره و ايميل زير تماس حاصل فرماييد
براي هر گونه پرسش و مشاوره و راهنمايي در مورد چگونگي وضعيت پناهجويي در بريتانيا ،خواهشمندم با رجوع كردن به وب سايت ما http://www.persianlgbt.org.ukو پر كردن فرم درخواست تنظيم وقت قبلي براي مشاوره و راهنمايي تقاضاي خود را براي ما إرسال كنند .
لازم به ذكر است تمامي مشاوره ها و راهنمايي را به صورت صوتي و تصويري از طريق اسكايب ميباشد.
Persian Lgbt Advisory )FaceBOok
Tel:0044 8447721985
Fax:0044 330 122 2043
http://www.persianlgbt.org.uk

فراخوان شما رو به جامعه جهانی و نهاد های انسان دوست در حمایت از همجنسگرایان چیست؟
جامعه جهاني بايد در راستاي تحقق حقوقي انساني هر شهروند جامعه در هر كجاي دنيا كوشا باشد و هميشه با گوش و چشم باز به درخواست هاي همه انسانها با برابري و يكسان بودن جامعه عمل بپوشاند، من از جامعه جهاني اين انتظار را دارم به من و جامعه فراموش شده من به عنوان يك همجنسگرا كه تنها به دليل وجود و هويت جنسي من مجبور به ترك وطن و خانه و كاشانه و در تبعيد بسر ببرم، بطور برابر و يكسان با هر شهروند ديگر بنگرد و گوش فرا دهد .
در آخر ضمن تشکر از توضیحات خوب شما اگر مطلبی ناگفته ای دارید، بفرمایید؟
هموطنان همجنسگرا در تمام فعاليتها در زمينه هاي اجتماعي ، فرهنگي، سياسي ، آموزشي شانه به شانه با ديگر هموطنان براي احقاق حقوق انساني خودشان فعاليت كنند و حضور پررنگ خود را در صفوف مردمي ابراز نمايند، بخش پررنگي در سطح جامعه باشند، و يادآور باشم هميشه كساني هستند كه به حرف آنها گوش دهند و صداي آنها را بشنوند، اگر راه درست را براي اين اقدام انتخاب كنند و هميشه در پيدا کردن اطلاعات درست با فرد متخصص درخواست مشاوره و راهنمايي نمايند، با شركت در برنامه هاي سازمان ها ، نهادهاي حقوق بشري و انسان دوستانه به وظيفه انساني خود عمل كنند. در برنامه ها سازماني ما در هر كجاي دنيا كه هستند بصورت غيابي ميتوانند شركت كنند و با پيشنهادات، انتقادات و راهنمايي هاي خودشان من را در هر چه بهتر و بيشتر خدمات دهي به عزيزان پناهجوي همجنسگرا حمايت و همياري نمايند .

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: