//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

هاله باقرزاده: محمدعلی طاهری کیست و چرا، چطور و چگونه در زندان بسر میبرد.

امروز به ویکی پدیا یا دانشنامه آزاد نگاه میکردم نام محمد علی طاهری را در آنجا جستجو کردم و نوشته بود.
fa.wikipedia.org/wiki
محمدعلی طاهری بنیان‌گذار نظریه‌ای است که آنرا «عرفان حلقه»نامیده‌است. به نوشته وبگاه مشرق نیوز طاهری در بهمن ۱۳۹۰ بر اساس چند اتهام مختلف (از جمله توهین به مقدسات و بیان مطالبی که هیچ گونه تخصصی در آنها نداشته و ادعای الهام و دریافت آگاهی و ارائه این دریافت‌ها به دیگران مداخله غیر قانونی در امور پزشکی و درمان – با توجه به اینکه هیچ فردی حق ندارد بدواً نظریات خود را روی انسان آزمایش کند- به اتهام تحصیل مال نامشروع و پخش غیرقانونی آثار سمعی و بصری و به علت لمس بیماران مونث بدون اینکه دارای مجوز طبابت باشد) محکوم شناخته شد.
محمد علی طاهری در تاریخ ۸ اردیبهشت فقط چند روز قبل از دستگیری اش مینویسد:
همزمان با کسب موفقییت ها و افتخارات طب های مکمل ایرانی «فرادرمانی» و «سایمنتولوژی» در محافل علمی و مسابقات بین المللی، متأسفانه فرد مغرضی با داشتن موقعیت ویژه و تحت پوشش کانون فرهنگی، در عملی غیر اسلامی، غیر انسانی و ناجوانمردانه، با طرح صورت مسئله ای دروغین و نسبت دادن مطالب کذب و وارد نمودن تهمت و افترا به فرادرمانی و فرادرمانگران، اقدام به اخذ فتوا از دفاتر مراجع محترم تقلید مبنی بر ارتداد فرادرمانگران، حرام بودن فرادرمانی و ارتباط با فرادرمانگران و کمک به آنها، فرقه خواندن و ضاله دانستن ایشان و … نموده است که همگی به علت کذب بودن صورت مسئله از درجه اعتبار ساقط می باشد..
او اندکی پیش از نوشته بالا و یک ماه قبل از دستگیری نهایی نوشته بود
بدین وسیله خدمت کلیه کسانی که همچنان در خصوص برگزاری کلاس های عرفان کیهانی (حلقه)، ابهامات و سؤالاتی را مطرح می نمایند مجددا اعلام می کنم پیرو اطلاعیه مورخ ۷ اسفند ۱۳۸۹، برگزاری کلیه کلاس های عرفان کیهانی در تمام نقاط ایران از سوی مربیان این مجموعه ممنوع است.
محمد علی طاهری ۲٢ فروردین ۱۳۹۰
وی چون سیعدی سیرجانی در کلیپی ویدئوی گفته بود اگر از من در زندان اعتراف گرفتند من از هم اکنون میگویم که بزور و زیر فشار گرفته شده است. وی بارها امکان فرار از ایران را داشت ولی مصمم بود بماند و از عقیده و شا گردانش دفاع کند.

محمدعلی طاهری…….. چرا چطور و چگونه در زندان بسر میبرد؟
محمد علی طاهری بنیانگزار «عرفان حلقه» از تاریخ ۱۴ /۲ /۱۳۹۰ شمسی، در زندان انفرادی بند ۲۰۶ اوین در جمهوری اسلامی ایران بسر میبرد. این سومین باردر طی چندین سال گذشته بود که ایشان بدون تفهیم اتهام وبصورت غیر قانونی روانه ی زندان انفرادی شد ند. ماموران امنیتی اطلاعات سپاه در حالی در تاریخ فوق دست به بازداشت غیرقانونی ایشان زدند که ایشان دست از همه فعالیت هایش کشیده بود و در انتظار دستگیری بود و تصمیمی بر فرار نداشت. و سپس وی را در دادگاهی فرمایشی و غیره عادلانه و با پرونده سازی های چندین ارگان و سازمان فکری و امنیتی رژیم ایران و شهود و شاکی های ساختگی و خصوصی که خود برای اطلات کار میکردند به ۷ سال زندان ، ۷۰ ضربه شلاق و پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان غرامت محکوم کردند.
مخالفان ایشان با ارائه ی مدارک جعلی و شاهدان وزارت اطلات که در کلاس های عرفان حلقه نفوذ کرده بودند و گزارشهای کذب به برخی از مراجع تقلید، موفق به اخذ حکم ارتداد برای ایشان شده و تقاضای مجازات اعدام برای وی نموده اند و هر روز اتهام جدیدی به منظور ایجاد فشاربیشتر بر این دگر اندیش فکری و معنوی بجهت متوقف کردن فعالیت های معنوی و درمانی اش اضافه میشود.

روش فکری و تعریف مختصر از عرفان حلقه و عقاید بنیانگذارش
از نظر اینجانب و بسیاری دیگر «عرفان حلقه» یک مکتب معرفتی، انسان شمول است که بر اساس خردورزی مبتنی بر عشق، و خود سازی در نگاهی کل نگر به انسان ، بسیار فراتراز ملیت، مذهب، جنسیت، موقعیت اجتماعی و گرایشات سیاسی و کلیه سلایق و عقاید شخصی افراد نظر دارد. این مکتب با ارائه ی شیوه ای عملی و حتی شیوه های تجربی علمی انسانها را با هوشمندی حاکم بر جهان هستی مرتبط میسازد. آقای محمد علی طاهری بنیانگزار این مکتب معرفتی»عرفان حلقه یا کیهانی » است. وی بیش از سی سال تلاش و تحقیق و خودسازی دست به تبیین دستاورد های علمی، فکری و معنوی اش که همه و همه محصول تجارب کاملا شخصی اش بود زد. وی در یک دهه گذشته، بخشی از نتایج عملی این مکتب معرفتی رادر قالب دو شاخه ی طب مکمل ایرانی»فرادرمانی»و»سایمنتولوژی» در بوته ی آزمایشات عملی قرار داد .در فرادرمانی از طریق روشی که طاهری ارا ئه نمود و همانا به دنیا معرفی نمود، بهنگام ارتباط شعور جزء با شعورکل، ایجاد تغییراتی در بخش های نرم افزاری انسان فراهم و ممکن آمد که میتوانست موجبات درمان بیماریهای جسمی و روانی مختلف را میسر و فراهم آورد و در سایمنتولوژی از طریق شناسائی ویروس های غیرارگانیک و ارائه راههای مقابله با آنها بیماریهای ذهنی درمان پذیرد.
این دو روش درمانی مورد تحقیق درمراکز علمی-پژوهشی داخل و خارج از ایران قرار گرفته است.
در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ با وجود ممنوع الخروج و یا در زندان بودن ایشان، با طرح نظریات علمی و ارائه گزارش های عملی و نتایج درمانها بر روی بیماران جسمی، ذهنی و روانی از سوی شاگردانشان در مراکز علمی دنیا، ۶ دکترای افتخاری و چندین کاپ، مدال و تقدیر نامه از مراکز علمی –پژوهشی اروپا و آسیا به ایشان اهداء شد. که از جمله میتوان به: نشان طلا و جام زرین برای نبوغ واختراع و پایه گذاری طب مکمل ایرانی فرا درمانی از جشنواره بین المللی آکادمی بین المللی مخترعان و مبتکران در کره جنوبی -نشان لياقت علمي و پژوهشي درجه آفيسر از كاخ سلطنتي پايتخت اروپا و مدال طلا و کاپ وجايزه ويژه از نمایشگاه بین المللیINNOVA بروکسل بلژیک – مدال طلا و جايزه ويژه و كاپ اداره ثبت اختراعات و نوآوري هاي پژوهشي فداراسيون روسيه اشاره نمود. دکترای افتخاری دانشگاه ارمنستان و درجات همپایه دانشگاه آذرباجان. نتایج بدست آمده از درمان بیماریها با استفاده از دو روش فرا درمانی و سایمنتولوژی نشان میدهد چنانچه زمینه ی ارائه آنها بخوبی فراهم شود، خواهیم توانست شاهد تحولی بزرگی در جهت درمان بیماریهای بشر و حتا تغیر در رفتار و کردار بشری در سطحی وسیع باشیم.

جمهوری اسلامی قرائت دیگری را ازاسلام بر نمی تابد
چرا حاکمان و سیاست گردان های نظام اسلامی به هر قرائت وی حتی به هر تفکر دیگری به عنوان چیزی جایگزین و به صورت یک رقیب خطرناک نگاه میکند. قرائت های گوناگون از اسلام وجود دارد برخی تجدد گرایانه، برخی سنت گرایانه و برخی دیگر بنیاد گرایانه است و این مهم فقط مخصوص ایران نمیباشد.اما قرائتی که مبنای قانونگذاری و رفتار سیاسی در سیستم حکومتی «جمهوری اسلامی» قرار گرفته است، کدام قرائت است؟
به باور من این قرائت به نوعی » بنیاد گرایانه» و تمامیت خواه ست و هرچه پیش میرود تحمل کمتری در پذیرش و تحمل عقاید دیگران دارد. از ویژگی های این قرائت برای اثبات مدعا میتوان گفت که به شدت شریعت اندیش است و دیانت را بیش از هر چیز در رعایت احکام شریعت و فقه می داند و این احکام را «تغییر ناپذیر» و یا بیشتر «خدشه ناپذیر» می داند. نسبت به همه حکومتهای غیر دینی و افراد و عقاید غیر دینی سر «ناسازگاری» و «براندازی» «جنگ» دارد. تکثر گروی دینی» قائل نیست نه حتی برای ادیان رسمی ایران چه برسد به بهایت و گروه هاى عرفانی واسماعیلی و ادیانی که به نظر آنان زاله است، که به تازگی » عرفان کیهانی یا حلقه نیز بدین عرفان های کاذب یا ادیان از نظر آنان زاله افزوده شده است. «تکثر گروی سیاسی» نیز برایشان قابل تحمل نیست و اساسا هیچ حزبی اجازه موجودیت ندارد. حاکمان به ظاهر بنام روحانی جمهوری اسلامی، دین خود را برآورنده همه نیازهای بشر، اعم از نیازهای مادی، معنوی و اخروی می داند…. این گروه از روحانیان حداقل چند قرنی هاست. که اینگونه اند واز منصور حلاج، تا عارف قزوینی و کسروی را حکم ارتداد داده ا ند و یا به زندان انداخته ا ند. دگر اندیشان را شقه و یا شمع آگین کرده اند.
حالا بیایم قضاوت کنیم که چرا ایشان در زندان بسر میبرند؟
بعضی بر این باورند که مافیای مواد مخدر و دارو در ایران از عوامل کلیدی دستگیری استاد دکتر محمد علی طاهری هستند. آنان باورمندند که چند سال قبل چند روز پس از آنکه استاد طاهری نتیجه خارق العاده تحقیقات بر روی ترک اعتیاد که بر روی گروهی در اصفهان انجام شده بود را مطرح کردند و خواستار تحقیقات گسترده تر برای نجات این بیماران شد، دستگیر شد !!!! شاگردانش نقل میکنند که استاد محمدعلی طاهری بار ها به میر حمید موسوی ها که احتمالا اسم مستعار ايشان ميباشد جهت حفظ منافع مالی شان دست به هر کاری می زنند اشاره کرده اند. این اشخاص که به هیچ اصل انسانی پایبند نیستند تا به حال از هر روش ممکنی از تحریف حرفهای ایشان و پخش فایل های صوتی دستکاری شده ، نفوذ در بین دوستان مجموعه گرفته و در نهایت گرد آوری حکم ارتداد بر اساس صورت مسئله ای دروغین برای رسیدن به اهداف غیر انسانی شان استفاده کرده اند.
همه ی اظهارات و ادعاها و تهمت های مقامات و رسانه های مثل فارس نیوز، رجانیوز، تابناک، و دیگر رسانه های امنیتی ایران به رهبری کیهان شریعتمداری در چند سال گذشته تیر تیز حمله را بسوی محمد علی طاهری هدف گرفته اند. چرا؟ مخالفت با ایشان از چه رو اینقدر مهم است. اگر این عقاید باطل ، شیطانی و زا له است چرا اینقدر، پزشک، پیراپزشک، تحصیل کرده و دانشجو بدان گرویده اند. چرا قریب به چند میلیون بدان سمپاتی، گرایش و یا با آن همکاری کرده اند . اتفاقا از همین نظر است که حکومت ایران توجه اش به استاد محمد علی طاهری جلب شد و احساس خطر کرد. بهرصورت آنچه در بالا رفت حاکی از آن است به آقای طاهری و شاگردش اجازه ادامه ی فعالیت علمی –معرفتی نداده اند وهم اكنون خواستار اطلاع رسانى مردمى شده اند. این چهره ی برجسته ی معنوی که در ارتقاء سطح بینش و فرهنگ جامعه بسیار موثر بوده است در زندان بسر میبرد و نزدیک به سخ سال، زندان انفرادی، شکنجه و شلاق را تحمل کرده است. و او را مجبور به اعترافات تلویزیونی کرده اند. عقاید وی را مغایر با منافع و اهداف خود دیده و لذا اصرار بر بسته بودن چارچوب های فکری جامعه دارند و هر گونه دگر اندیشی مثبت را مغایر با آموزه های دینی معرفی میکنند تا توجیهی برای سرکوب اندیشه داشته باشند. به شدت نگران جان آقای محمد علی طاهری هستیم و از تمامی مجامع و شخصیت های انسان دوست و آزاد اندیش جهان میخواهیم که در اسرع وقت همه ی تلاش و توان خود را برای پایان دادن به سرکوب ، آزار، بازداشت، تهدید و پرونده سازی ها علیه ایشان و فرا درمانگران و تمامی شاگردانشان بکار گیرند.
هاله باقرزاده یکی از فعالان حقوق بشر و از شاگردان پیشین مکتب عرفان حلقه یا کیهانی .
همه .ما خواهان آزادی استادمان محمد علی طاهری هستیم.

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: