//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

براى لغو قطعى حكم اعدام ريحانه جبارى بايد اعتراضات را وسيع تر كرد

reyhaneh

به دنبال خبر تعويق موقت اجراى حكم اعدام ريحانه جبارى نگرانى مردم در رابطه با احتمال اعدام مخفيانه ريحانه افزايش يافته است. همزمان ترس و وحشت رژيم از اعتراضات در كشورهاي مخلتف عليه اعدام ريحانه و افزايش تعداد امضا كنندگان طومار حمايتى بيشتر شده است. تمام مشاهدات و اخبار نشان ميدهد كه رژيم جهت لغو اعدام ريحانه تحت فشار است و به همين دليل در اشكال مختلف سعى كرده است از فشارهاى وارده بكاهد.
شيوا محبوبى, سخنگوى كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسي در نامه اي در تاريخ ١٦ اوريل به اتحاديه اروپا, از مسئولين بخش سياست خارجى درخواست كرد كه به رژيم جهت لغو حكم اعدام ريحانه فشار بياورند. لازم به ذكر است كه روز دوشنبه چهاردهم اوريل اتحاديه اروپا اطلاع داد جمهورى اسلامى به آنها اطلاع داده است كه اعدام ريحانه در روز ١٥ اوريل اجرا نخواهد شد و از اتحاديه اروپا خواسته اند اقدام اضطرارى رسمى ( ديمارچ) را كه قرار بود براى لغو اعدام ريحانه انجام دهند به اجرا نگذارند چرا كه به ضرر ريحانه تمام خواهد شد!
شيوا محبوبى طى نامه اى به اتحاديه اروپا و در جواب به نكات فوق, به وضعيت ريحانه و اينكه اخيرا رژيم از ريحانه خواسته است متنى را مبنى بر اينكه ريحانه به خارج کشور ربطي ندارد و جاسوس نيست امضا كند. وى همچنين اشاره كرد كه مادر ريحانه را مجبور به سكوت كرده اند و اخبار حاكى بر اين است كه وكيل سربندى قبلا وكيل اطلاعات در كيس زهرا كاظمى بوده است. به همراه اين نامه نكاتى كه مصطفايى وكيل سابق ريحانه گفته بود به علاوه انعكاس وضعيت ريحانه در رسانه ها و نامه هنرمندان در حمايت از ريحانه براى اتحاديه اروپا ارسال گرديد.
شيوا محبوبى دربخشى از نامه اظهار داشت : » رژيم اگر به شما اعلام كرده است كه در اجراي حكم اعدام ريحانه تصميم گيرنده نيست , پس چرا ميگويد اجراى اقدام اضطرارى از سوى اتحاديه اروپا در وضعيت ريحانه تاثير منفى دارد؟ واقيعت اينست كه اين حقه كثيفيست كه هميشه از سوى رژيم اعمال ميگردد تا به اين طريق اعتراضات و فشار را كمتر كند و زندانى را مخفيانه اعدام نمايد. ريحانه هر لحظه ممكن است اعدام شود و اين يك خطر جدى و فورى است . من از شما ميخواهم كه با قاطعيت بر رژيم جهت لغو رسمى حكم اعدام ريحانه فشار بياوريد. اعتراضات در داخل و خارج از ايران براى نجات ريحانه بيشتر شده است. فشار اتحاديه اروپا به رژيم ميتواند نقش مهمى داشته باشد و رژيم اين را ميداند و به همين دليل از شما خواسته است كه اقدام اضطرارى انجام ندهيد. ما نياز به اقدام فورى شما براى نجات جان ريحانه هستيم.»
مردم آزاديخواه
تعويق اجراى حكم اعدام ريحانه به معنى لغو آن نيست. رژيم در مقابل اعتراضات جهانى ممكن است عقب نشينى كند اما اگر اعتراضات و فشارها را ادامه ندهيم رژيم حكم اعدام را اجرا خواهد كرد. تا حال علاوه بر امضاى طومار و برپايى تجمعات در كشورهاي مختلف تعدادى از حمايت كنندگان ريحانه با ارسال نامه به اتحاديه اروپا خواستار فشار بيشتر بر رژيم جهت لغو حكم اعدام ريحانه شده اند. تعداد اين نامه ها بايد افزايش يابد. ما بايد سازمانهاي جهانى را وادار كنيم كه به جاى مماشات با رژيم جنايتكار اسلامى در ايران به اين رژيم جهت نجات ريحانه فشار بياورند. به ميزانى كه ما, اعتراض و تجمع و فشار بر سازمانهاي بين المللى را كاهش دهيم , به همان ميزان رژيم دستش در اعدام ريحانه و ريحانه ها بازتر ميشود.
به اعتراض خود تا لغو حكم اعدام ريحانه و آزاديش ادامه دهيد. طومار حمايت از ريحانه را كه توسط بيش از صد هزار نفر حمايت شده است امضا كرده و براي دوستان و شبكه خود بفرستيد.
https://secure.avaaz.org/en/petition/Catherine_Ashton_Ban_Ki_Moon_Ahmad_Shaheed_Save_26_year_old_woman_from_being_hanged_in_Iran/?sgoyhhb
در عين حال به اتحاديه اروپا نامه بفرستيد و خواستار فشار به رژيم جهت لغو حكم اعدام ريحانه جباري بشويد. شما ميتوانيد نامه زير را در ايملتان كپى كرده و به آدرس زير به اتحاديه اروپا ارسال داريد.
بياييد ما صداي ريحانه جبارى و مادرش باشيم.
كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسي
هفدهم اوريل ٢٠١٤
https://www.facebook.com/zendani.siasi?fref=ts
https://zendanisiasi.wordpress.com/
https://www.youtube.com/watch?v=tbdNgjcV9rM
نمونه نامه و ايمل:

To: catherine.ashton@ec.europa.eu

I /We demand that the European Union to put pressure on the regime in Iran to overturn the execution sentence of Reyhaneh Jabbari immediately.

Name. . . . . . . .
City/country . . . . . . . . . . . . . .

براى اطلاعات بيشتر به اطلاعيه كمپين نجات ريحانه جباري در زير مراجعه نماييد

هفته همبستگي با ريحانه جباري ، هفته تلاش براي لغو حکم اعدام
ريحانه جباري زن جوان ۲۶ ساله اي است که در خطر اعدام هست. ريحانه به اتهام قتل فردي به اسم مرتضي دستگير و هفت سال است که در زندان است.
ریحانه طراح دکوراسیون بود. مرتضي زمانیکه ريحانه در یک کافی شاپ مشغول مکالمه تلفنی بود، تصادفا این مکالمه را شنیده و از شغل ریحانه خبردار میشود. او از ريحانه می‌خواهد که برای انجام کار دکوراسیون به دفترش مراجعه کند. چندی بعد آنها با هم قرار میگذارند که برای نشان دادن محل و صحبت کردن در مورد کار راهی‌ دفتر کار مرتضی‌ شوند.
پس از اولين ملاقات، ریحانه سوار ماشین مرتضی براي رفتن به محل کار او جهت انجام کار ميشود ‌ در مسیر رفتن به سوی محل کار، مرتضي در مقابل یک داروخانه می‌‌ایستد و اجناسی را از داروخانه میخرد. سپس مرتضی‌ مجددا سوار اتومبیل شده و همراه ریحانه به سوی دفتر مرتضی‌ حرکت می‌کنند. پس از اینکه به محل میرسند، ریحانه متوجه میشود که آنجا محل کار نیست بلکه یک خانه متروکه است. مرتضي دو ليوان شربت روي ميز گذاشته و فورا در را مي بندد و دستش را دور کمر ريحانه گره زده و به او ميگويد راه فرار نداري! در درگيري ريحانه با مرتضي و در جريان دفاع از خود، ريحانه با چاقو به کتف مرتضي ضربه اي زده و فرار ميکند . مرتضي گويا در اثر خونريزي فوت ميکند.
آزمايشات نشان داده که آبميوه روي ميز حاوي داروي بيهوشي بوده است. ريحانه را دستگير کرده و بعد از شکنجه از او اقرار ميگيرند که قتل برنامه ريزي شده بود و حتي گفته ميشود به او گفته اند قتل سياسي بوده است.مرتضي يکي از همکاران قبلي وزارت اطلاعات بوده است.
ريحانه را به اعدام محکوم کرده اند و اکنون با تائيد اين حکم و ابلاغ آن به اجراي احکام ممکنست هر لحظه ريحانه را اعدام کنند.
ما با اعلام کمپين نجات ريحانه از همگان خواهانيم که هر کس هر امکاني دارد بکار گيرد تا ريحانه را نجات دهيم..
اگر امکان تماس با رسانه ها را داريد به همه اين خبر را بدهيد ، اگر امکان تماس با دولتها و نهادهاي حقوق بشري را داريد، با آنها تماس بگيريد، اگر امکان سازمان دادن ميتينگ و يا ارسال نامه اعتراضي را داريد اين اقدامات را فورا در دستور بگذاريد.
ما از فردا شنبه ۲۱ مارس تا شنبه ۲۸ مارس را هفته همبستگي با ريحانه اعلام ميکنيم.
شنبه ۲۸ مارس در شهرهاي مختلف دنيا ميتينگ و اعتراضاتي عليه حکم اعدام او برپا گرديد.
کمک کنيد جان اين زن جوان را نجات دهيم.
در قدم اول اين طومار اعتراضي را امضا کنيد:
https://secure.avaaz.org/en/petition/Catherine_Ashton_Ban_Ki_Moon_Ahmad_Shaheed_Save_26_year_old_woman_from_being_hanged_in_Iran/?fgoyhhb

نازنين افشين جم
شادي پاوه
شبنم اسداللهي
مينا احدي
مارس ۲۰۱۴
تماس:
hamseda@gmail.com
minaahadi26@gmail.com

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: