//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

درود بر زندانيان سياسي بند ٣٥٠ زندان اوين و خانواده هايشان

حمله وحشيانه گاردهاى زندان به زندانيان سياسي بند ٣٥٠ زندان اوين به سرعت در دنيا پخش شد. رژيم به خيال واهى خود با حمله اش به اين بند ميخواست جلو خبر رسانى زندانيان سياسي را بگيرد اما نميدانست كه صداى زندانيان سياسي توسط خانواده هايشان و مردم در سراسر دنيا با صداى رساتر پخش ميشود و آزاديخواهان اجازه نميدهند كه خبر حمله به زندانيان به زندان محدود بماند. فشار بر روى رژيم به قدرى بود كه صدا و سيماى رژيم مجبور شد كه با رئيس سازمان زندانهاى ايران, جلادي كه با وقاحت و لبخندى ساختگى در اين مصاحبه دروغهاي هميشگى رژيم را تكرار ميكند, مصاحبه كند. صدا و سيما حتى بخشهايى از بند ٣٥٠ را نشان ميدهد كه بگويد ضرب و شتمى صورت نگرفته است و اين زندانيان بوده اند كه به ماموران حمله كرده اند. هر چند خضعبلات رئيس زندانها شنونده را عصبانى ميكند اما مجبور شدن صدا و سيما ى رژيم و رئيس زندانهايش به دفاع از خود و توضيح مفصل در مورد حمله به بند ٣٥٠ نشاندهنده قدرت اعتراض زندانيان سياسى , خانواده هايشان و مردم آزاديخواه و همبستگى سراسرى است كه در حمايت از زندانيان سياسي بوجود آمده است. نگاهى به مستندى كه صدا و سيماى رژيم تهيه كرده است به روشنى ضعف رژيم را در خاموش كردن صداي اعتراضات نشان ميدهد. رژيمى كه در دهه شصت صدها تونل ضرب و شتم براى شكنجه زندانيان درست كرد و علنا در نماز جمعه هايش ميگفت اين حق ماست كه كافرين و مخالفان رژيم را بكشيم, اينبار در كمال عجز دارد از خودش دفاع ميكند و با مصاحبه و فيلم و تبليغات تلاش دارد به مردم بگويد ما چنين حمله اى نكرده ايم. اين قدرت اعتراض و همبستگى جهاني است كه رژيم را در اين موضع دفاعى قرار داده است.

خانواده هاي زندانيان سياسى در عكس العمل به ضرب و شتم عزيزانشان با چشمانى پر از اشك و قلبى مالامال از خشم به يارى عزيزان زندانيشان شتافتند. اين خانواده ها نه با سكوت بلكه با اعلام تجمع جواب حمله رژيم را دادند. و ديروز در مقابل دفتر روحانى تجمع كردند. خانواده ها مورد حمله قرار گرفتند اما عليرغم آن اعلام كردند كه خواهان رسيدگى به وضعيت فرزندانشان هستند و تا رسيدن به اين خواست به تجمع ادامه خواهند داد.

با تمام نيرو بايد از زندانيان بند ٣٥٠ و خانواده هايشان حمايت كرد. رژيم بايد بداند كه كوچكترين تعرض به زندانيان سياسي و خانواده هايشان وا اعتراض جهانى روبرو ميشود. در تجمعات خانواده هاي زندانيان سياسي بايد وسيعا شركت كرد . زندانيان مجروح بايد سريعا مورد مداوا قرار بگيريند. خواست آزادى زندانى سياسي بايد هر چه وسيعتر گردد. بايد هر چه بيشتر به رژيم نشان داد كه اين خانواده ها تنها نيستند و مورد حمايت مردم جهان قرار دارند.
اين خانواده ها شايسته بيشترين احترام و حمايت هستند.
ما زندانيان سياسي بند ٣٥٠ اوين و خانواده هايشان هستيم.

شيوا محبوبى
سخنگوى كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسي در ايران
بيست و سوم اوريل ٢٠١٤
https://www.facebook.com/zendani.siasi

براى اطلاعات بيشتر در رابطه با اخبار حمله به بند ٣٥٠ زندان اوين و اعتراض خانواده ها به اطلاعات زير مراجعه نماييد:
Support political prisoners in Evin prison
http://bit.ly/RKPJIo

https://www.facebook.com/zendani.siasi?fref=ts

همسر بهزاد عرب گل دیدار با همسرش در سلول انفرادی زندان اوین پس از پنجشنبه ی سیاه را روایت می کند و از گفته های خدابخشی را بازگو می کند.

مزدوران به تجمع خانواده های زندانیان سیاسی حمله کردند

در اطلاعیه قبل به اطلاع رساندیم که امروز ٢ اردیبهشت تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین به همراه تعدادی از فعالین سیاسی در اعتراض به حمله ددمنشانه رژیم اسلامی به بند ٣٥٠، در مقابل دفتر روحانی در خیابان پاستور تجمع کردند. در این تجمع اعتراضی که بیش از ٣٠٠ نفر شرکت داشتند، شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد، اوین شده فلسطین دولت چرا نشستی سر داده شد.

طبق گزارش یک شاهد عینی، در ساعت دوازده و نیم ظهر نیز سه نفر از شرکت کنند گان این تجمع که دانشجو بودند بعد از جدا شدن از جمع دستگیر شدند که اسم یکی از آنان میلاد گزارش شده است. خانواده ها به تجمع خود ادامه دادند و سرانجام تحت فشار خانواده ها، یک نفر از طرف دفتر روحانی به میان خانواده ها رفته و از حاضرین خواستند چند نفر برای مذاکره به داخل کاخ روحانی بروند. ٥ نفر از اعضای خانواده ها به نمایندگی از طرف حاضرین برای گفتگو در مورد عزیزانشان به داخل کاخ روحانی رفتند تا وارد مذاکره شوند. در آنجا به نماینده ها قول دادند که کسی را دستگیر نکنند اما علیرغم این ساعت سه و نیم بعدازظهر در حالی که خانواده ها در حال پایان دادن به تجمع خود بودند، مورد حمله قرار گرفتند و چند نفر از آنها دستگیر شدند. از تعداد و اسامی دستگیرشدگان هنوز اطلاعی به ما نرسیده است.

فیلم کوتاه از تجمع اعتراضی امروز خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ را اینجا میتوانید ببینید:

خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ خواستار جوابگویی دولت هستند و اعلام کرده اند تا روشن نشدن وضع عزیزانشان به تجمعات خود ادامه میدهند.

حمله به خانواده های زندانیان سیاسی و حمله جنایتکارانه به بند ٣٥٠ اوین را وسیعا محکوم کنیم. در کنار زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ و خانواده های زندانیان سیاسی بایستیم و برخواستهای فوری و اضطراری زیر تاکید کنیم:

– دستگیرشدگان امروز و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند. بعلاوه به عنوان خواستهایی فوری و اضطراری اعلام کنیم که:

– عاملین و آمرین حمله به بند ٣٥٠ اوین باید به مردم معرفی و مورد پیگرد قرار گیرند.

– فشار بر روی زندانیان سیاسی فورا متوقف شود و زندانیان سیاسی ای که از بند ٣٥٠ اوین به انفرادی ٢٤٠ اوین انتقال یافته اند، فورا به میان همبندانشان در بند ٣٥٠ بازگردانده شده و مورد درمان و مداوای پزشکی لازم قرار گیرند.

– در جریان حمله جنایتکارانه رژیم اسلامی به بند ٣٥٠، زندانیان سیاسی خسارت مالی دیده اند و باید این خسارت به آنان پرداخت شود.

– خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین در نگرانی بسر میبرند و باید امکان ملاقات فوری با عزیزانشان را داشته باشند.

اسامی زندانیان سیاسی ای که همچنان در انفرادی ٢٤٠ بسر میبرند، به شرح زیر است:
بهنام ابراهیم زاده، محمد امین هادوی، محمد صدیق کبودوند، محمد داوری، بهزاد عرب گل، غلامرضا خسروی، ابوالقاسم فولادوند، مهرداد آهن خواه، رضا اکبری منفرد، مجید اسدی، سعید متین پور، سهیل بابادی، سعید حایری، سمکو خلقتی، رضا همیاری، محمد شجاعی،

بنا بر خبر ها » بهنام ابراهیم زاده و محمدصدیق کبودوند بشدت آسیب دیده اند و دست سمکو خلقتی شکسته است. اینها همچنان درانفرادی هستند.

لازم به یادآوری است که هم اکنون شاهرخ زمانی از رهبران شناخته شده کارگری نیز در بند ٣ سالن ٨ زندان گوهردشت در وضعیت نگران کننده ای در اعتصاب بسر میبرد.

زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین و زندانیان انتقال یافته از این زندان به بند ٢٤٠ و خانواده هایشان و شاهرخ زمانی به حمایت فوری ما نیاز دارند. به هر شکلی که میتوانیم آنان را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار دهیم. اخبار زندانهای رژیم اسلامی و اعتراضات زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را وسیعا پخش کنیم.

این توحش حكومت اسلامی از جانب هر انسان آزادیخواهی محكوم است و باید حكومت و سران آنرا برای پذیرش مسئولیت در قبال امنیت و سلامت زندانیان و پاسخ دادن به خواست های آنان زیر فشار گذاشت.

كمپين حمايت از كارگران زندانى

٢ اردیبهشت ٩٣، ٢٢ آپریل ٢٠١٤

Shahla_daneshfar@yahoo.com
Bahram.Soroush@gmail.com
http://free-them-now.blogspot.com

———–
فریادهای مرگ بر دیکتاتور و زندانی سیاسی آزاد باید گردد در سالن ملاقات اوبن

فراخوان خانواده های زندانیان سیاسی به تجمع در مقابل دفتر روحانی فردا سه شنبه 02/02/1393

https://www.facebook.com/zendani.siasi

بنا به اخبار رسیده به کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی طبق فراخوان قبلی عده ای از خانواده های زندانیان سیاسی امروز ساعت 8 صبح که روز ملاقات زندانیان سیاسی بند 350 است در سالن ملاقات این زندان تجمع کردند

صبح امروزحضور پر رنگ نیروهایِ لباس شخصی در سالهای ملاقات و اطراف آن کاملا به چشم میخورد چند ماشین ون مشکی رنک نیز در آنجا آماده باش بود و به چشم می خورد در میان آنها از فعالین و زندانیان سیاسی سابق نیز به چشم می خورند.
ازدهام جمعیت در سالن ملاقات به شدت زیاد بود جمعیتی بالغ بر 150تا 200نفردر آنجا حضور داشتند.

تعدادی از آنها خانواده های زندانیان و عده ای دیگر برای حمایت از این عزیزان در محل حضور پیدا کردند.

به خانواده هایی که عزیزانشون در انفرادی بودند به هیچ عنوان اجازه ملاقات داده نشد.

پس از کمی اعتراض به این مسئله صدای شیون مادر سعید متین پورِ در میان جمعیت شنیده می شود.

خانواده هایی که به ملاقات عزیزانشان رفته بودند به مادر وی گفته بودند که سعیدرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده اندبه صورتی که سعید متین پور تا مدتها بی هوش بوده است.

مادر سعید پس از شنیدن این خبر با دستان خود شروع به زدن در صورت خود کرد و صدای بلند شروع به نفرین کرد.

در قسمت شمالی سالن صدای شیون زن دیگری به گوش می رسید.مادر اکبر امینی ارمکی.

به مادر وی گفته بودند که گردن پسرش شکسته و در وضعیت بسیار بدی می باشد.

نفر بعدی همسر بهروزی از دراویش گنابادی بود به وی اطلاع داده بودند که سر همسرش توسط باتوم شکسته و با تاری چشم و حالت تهوع دارد رو همچنین رگ دستش دچار پارگی شده است.

به یک باره صدای مهیبی در سالن ملاقات پیچید صدای شعار دادن

مرگ بر دیکتاتور مرگ بر دیکتاتور

زندانی سیاسی آزاد باید گردد رندانی سیاسی آزاد باید گردد

طبق اخبار رسیده شدت فاجعه و ضرب و شتم زندانیان و وضعیت جسمی آنها خیلی فراتر از اینهاست.

خبرها یک به یک به گوش خانواده ها رسید .

طبق اخبار رسیده ((سرهنگ ایمانیان))دستور حمله به زندانیان بند 350رو داده بوده است همچنین وی قبل از حمله وحشیانه به بندها در پشت پیج بلندگو به نیروهای امنیتی گفته»کسایی که دل کتک زدن رو ندارن وارد بند نشنوند.

پس از آن آنها به طور بسیار وحشیانه به داخل بندها» ریخته و با مشت و لگد، باتوم، چوب، سیم وشلنگ آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دهند

سپس حدود بیست نفر رو جدا کرده و به اتاق افسرنگهبانی که دوربینی در اونجا وجود ندارد منتقل کرده و در اونجا به قصد مرگ زندانیان را زده اند در میان آنها بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری نیز حضور داشته است سپس پس از ضرب و شتم شدید و پدیدار شدن لکه های خون در زمین دستور زدن با باتوم و شنگ به با دست و پا و سر را می دهد و آنها را کشان کشان به ون مشکی رنگی که در مقابل 350 بوده منتقل کرده موهای سر آنها را میتراشند و از آنجا هم آنها را به انفرادی های بند 240 منتقل می کنند.

تعداد زیادی از زندانیان باقی مانده هم با دست و پای شکسته همچنان داخل بند 350 در بدترین وضعیت قرار دارند و کوچکترین رسیدگی پزشکی به آنها نمی شود. تعداد زیادی از آنها با وضع بد جسمی که دارند در اعتصاب غذا به سر می برند

تعدادی دیگر از زندانیان 350 گفته اند که اگر تا سه روز دیگر به وضعیت پزشکی آسیب دیده ها و شرایط آنها رسیدگی نشود دست به اعتصاب غذا میزنند.

از تعدادی از زندانیانی که روز پنجشنبه مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند هیچ اطلاعی در دست نیست

لازم به ذکر است که در ادامه این حرکت اعتراضی امروز، خانواده ها اعلام کردند که فردا سه شنبه ٢ اردیبهشت مقابل دفتر روحانی جمع خواهند شد. خانواده های زندانیان سیاسی از دولت روحانی و مقامات حکومت اسلامی در برابر حمله جنایتکارانه شان به بند ٣٥٠ اوین پاسخ میخواهند. خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین اعلام کرده اند که تا وقتی به آنها پاسخ روشنی داده نشود و با عزیزان در بندشان ملاقات نکنند، به تجمعات اعتراضی خود ادامه خواهند داد.

اسامى تعدادی از بانيان حمله وحشیانه به زندانیان سیاسی بند 350 اوین به شرح زیر می باشد

قبادى رئيس حراست زندان اوين
خطيبى معاون حراست زندان اوين
سرهنگ امانى
صفا از بستگان سرهنگ امانى
آقايى تحت مسئول سرهنگ امانى
عليزاده تحت مسئول سرهنگ امانى
حسينى يگان حفاظت زندان
جواد مومنى معاون زندان اوين
رشيديان رئيس زندان اوين

زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین نیاز به حمایت فوری ما دارند
با کارزاری جهانی به حمایت از آنان بشتابیم

در اطلاعیه های قبلی به اطلاع رساندیم که طی حمله وحشیانه روز پنج‌شنبه ٢٨ فروردین گارد شورش جمهوری اسلامی به بند ۳۵۰ اوین، سی و دو تن از زندانیان سیاسی به بند انفرادی ٢٤٠ اوین منتقل شده اند. در اعتراض به این حمله وحشیانه امروز تعدادی از زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اعلام اعتصاب غذا کرده و خواستار بازگرداندان همبندانشان از سلولهای انفرای به بند ٣٥٠ شده اند. همچنین بنا بر آخرین خبرها، امروز ملاقات زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ و تعدادی از زندانیان بند ٢٠٩ قطع و تلفن های درون بند ٣٥٠ نیز از کار افتاده بود.

زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین و زندانیان انتقال یافته از این زندان به بند ٢٤٠ به حمایت فوری ما نیاز دارند، با کارزاری جهانی به حمایت از آنان بشتابیم.

در کنار زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ و خانواده های زندانیان سیاسی بایستیم و برخواستهای فوری و اضطراری زیر تاکید کنیم:

– عاملین و آمرین حمله به بند ٣٥٠ اوین باید به مردم معرفی و مورد پیگرد قرار گیرند.

-٣٢ زندانی سیاسی ای که بند های انفرادی ٢٤٠ اوین انتقال یافته اند، باید فورا به میان همبندانشان در بند ٣٥٠ بازگردانده شوند و مورد مداوا و درمان قرار گیرند.

– در جریان حمله جنایتکارانه رژیم اسلامی به بند ٣٥٠، زندانیان سیاسی خسارت مالی دیده اند و باید این خسارت به آنان پرداخت شود.

– خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین در نگرانی بسر میبرند و باید امکان ملاقات فوری با عزیزانشان را داشته باشند.

– خواستار اعزام بازرسین بین المللی به ایران و بازدید از بند ٣٥٠ اوین و پیگیری حمله ددمنشانه رژیم اسلامی به زندان اوین شویم. و فشار بیاوریم که این عمل جنایتکارانه رژیم اسلامی با محکومیت جهانی روبرو شود.

همه کارگران زندان و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند.

اسامی زندانیان سیاسی منتقل شده به انفرادی ٢٤٠ اوین به شرح زیر است:
عبدالفتاح سلطانی، محمدامین هادوی، محمد صدیق کبودوند، محمد داوری، هوتن دولتی، مهدی خدایی، بهزاد عرب گل، مصطفی ریسمان باف، مصطفی عبدی، علامرضا خسروی، ابوالقاسم فولادوند، مهرداد آهن خواه، سهیل عربی، رضا اکبری منفرد، امیر دوربین قاضیانی، اسدالله هادی، اسدالله اسدی، مجید اسدی، بهنام ابراهیم زاده، سعید متین پور، سهیل بابادی، سروش ثابت، علی عسگری، داور حسینی وجدان، سعید حایری، سمکو خلقتی، یاشار دارالشفاء، رضا همیاری، محمد شجاعی، امیر رضازاده

اسامی برخی از زخمی شده‌های یورش وحشیانه رژیم اسلامی به بند ۳۵۰ اوین به شرح زیر است:
کامیار ثابت صنعتی: حمله قلبی انتقال به سی‌سی‌یو، امید بهروزی: پارگی عروق دست – انتقال به بیمارستان طالقانی، اسماعیل برزگری: شکستگی قفسه سینه. انتقال به بیمارستان طالقانی، اکبر امینی ارمکی: شکستگی سر و خونریزی، سروش ثابت: شکستگی سر، سیامک قادری: تورم و کبودی دست و پا، غلامرضا خسروی: خونریزی دست و صورت، اسدالله هادی: حمله قلبی و خونریزی، رضا اکبری منفرد: خونریزی، ابولقاسم فولادوند: خونریزی، یاشار دارالشفاء: تورم و کبودی، علیرضا رجایی: تورم و کبودی دست، عماد بهاور: خونریزی و تورم و کبودی دست، حسین رونقی ملکی: جراحت دست و سر، قربان بهزادیان نژاد: جراحت دست، سیمکو خلقتی: جراحت و خونریزی، بهنام ابراهیم زاده: خونریزی دست و پا

دولت روحانی و دستگاه قضائی و سران جمهوری اسلامی مسئول این حمله وحشیانه به زندانیان هستند و باید به خانواده زندانیان و مردم ایران پاسخگو باشند. این توحش حكومت اسلامی از جانب هر انسان آزادیخواهی محكوم است و باید حكومت و سران آن را برای پذیرش مسئولیت در قبال امنیت و سلامت زندانیان و پاسخ دادن به خواست آنان زیر فشار گذاشت.

كمپين حمايت از كارگران زندانى
٢٩ فروردین ٩٣، ١٨ آپریل ٢٠١٤

http://free-them-now.blogspot.com
image002

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: