//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

پسر غلامرضا خسروى هرگز پدرش را نخواهد ديد

پسر غلامرضا خسروى هرگز پدرش را نخواهد ديد

بنابر اخبار رسيده به کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی, غلامرضا خسروی سوادجانی سحر گاه امروز يازدهم خرداد ماه در محوطه زندان رجائی شهر اعدام شد.
خواهر غلامرضا ميگويد:
«رژيم ٣٥ سال است كه آدم ميكشد, حتى اگر غلامرضا را هم بكشند, آخرش چه؟ من از همه ميخواهم كه يكصدا صداى مظلوميت غلامرضا را به گوش دنيا برسانيد»
.
غلامرضا خسروی سواد جانی , پدر يك فرزند، كارگر جوشكار، در 2 ارديبهشت 91 به اتهام «محاربه» به اعدام محكوم شد. او از زندانيان سياسي دهه 60 است كه در سن 16سالگي به خاطر هواداري از مجاهدين متحمل 5سال زندان در كازرون شد. وي بار ديگر در سال 86 دستگير شد و به شش سال حبس محكوم گرديد. در سال 89، در حالي كه دو سال از حبس او باقي مانده بود، او را به خاطر كمك مالي به مجاهدين دوباره محاكمه و به اتهام «محاربه» به اعدام محكوم كردند. رژيم او را بارها براي گرفتن اعترافات اجباري تلويزيوني تحت شكنجه قرار داد. غلامرضا هشت سال زندانی و بيش از 40ماه را در سلولهای انفرادی به سر برده است.
حسام پسرغلامرضا خسروی يكروز قبل از اجراي حكم اعدام پدرش ميگويد: » حکم اعدام پدرعزیزم غلامرضا خسروی صبح فردا [یک‌شنبه ۱۱ خرداد] به اجرا در می‌آید» . در چند روز اخير تعدادی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر و اوین که همگی روزی با او هم سلول و یا هم بند بوده اند خواستار توقف اجرای حکم اعدام غلامرضا خسروی شده اند. خواهر زندانی سیاسی غلامرضا خسروی برای نجات جان برادرش: صداي برادرش را از طريق كليپى به گوش جهان رساند.خواهر غلامرضا ميگويد:
«رژيم ٣٥ سال است كه آدم ميكشد, حتى اگر غلامرضا را هم بكشند, آخرش چى؟ من از همه ميخواهم كه يكصدا صداى مظلوميت غلامرضا را به گوش دنيا برسانند» https://www.facebook.com/photo.php?v=303716583121921&set=vb.117891865037728&type=2&theater
من از صميم قلب از طرف كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسي به خانواده غلامرضا و دوستان و آشنايانش تسليت ميگويم و به خواهر غلامرضا و خانواده اش قول ميدهيم كه صداى غلامرضا باشيم.
چه كسى ميتواند به صداى خواهر غلامرضا گوش بدهد و عمق جنايت اين رژيم را نبيند. بگذاريد كسانى كه دم از اصلاح طلبى روحانى ميزنند و ميگويند به روحانى فرصت بدهيد فريادهاى خواهر غلامرضا را بشنوند و جرات نكنند با مقاله و صحبت كردن جنايات رژيم را بپوشانند. اين مدافعان شكنجه و اعدام ميخواهند چه جوابى به تنها فرزند غلامرضا بدهند؟ به فرزندان زندانيان سياسي كه هر روز در آرزوى ديدن پدر يا مادرشان هستند چه جوابى ميدهند؟ رژيم جنايت و كشتار نه تنها عوض نخواهد شد بلكه از هر فرصتي براي پيش بردن ماشين جنايت خود استفاده خواهد كرد. رژيم جنايت و مدافعان رنگارنگشان را را بايد افشا كرد.

نبايد گذاشت رژيم دست به اعدامى ديگر بزند, ماشين كشتار رژيم را بايد در هم شكست. اگر دولتهاي جهانى و سازمانهاي به اصطلاع مدافع حقوق بشر چشمانشان را بسته اند و سرگرم زدو بندهاى مذاكرات اتمي و حفظ منافع خود هستند و بايك بيانيه كوتاه از خود رفع تكليف ميكنند, ما بايد با اعتراضاتمان نگذاريم چشمانشان را ببندند و بايد مجبورشان كنيم مسئله اعتراض به اعدام و شكنجه مردم در زندانها را در اولويت قرار دهند و اقدامى جدى به عمل بياورند. رژيم غلامرضا را علنا اعدام ميكند و از آن سو صدها زنداني سياسي را با محروم كردن از درمان به اعدام غير علنى محكوم ميكند.
تنها با اعتراض وسيع و موثر و جهانيمان ميتوانيم جلو اعدام و شكنجه را بگيريم. همصدا صداى غلامرضا خسروى و ساير زندانيان سياسى باشيم. نگذاريم اعدام ديگرى صورت بگيرد و با اعتراضاتمان دست رژيم را در اجراى سياست سركوبش ببنديم .

از شما دعوت ميكنم كه در روز ٢٠ ژوئن ٢٠١٤ برابر با سى خرداد ١٣۹٣ روز جهاني در حمايت از زندانيان سياسى در ايران همگام ,صداى غلامرضا خسروى و خانواده اش باشيد . تنها با اعتراضات وسيع و مستمرمان ميتوانيم جلو اعدام و شكنجه را گرفته و به رژيم براى آزادى زندانيان سياسي فشار بياوريم. نبايد منتظر شد تا خبر اعدام ديگرى اعلام شود.
ليست تظاهرات در شهرها:
http://20juneiran.wordpress.com/20-jun-2014
http://wp.me/p2g96z-sx

شيوا محبوبى
سخنگوى كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسي
يازدهم خرداد ماه ١٣۹٣ برابر با اول ژوئن ٢٠١٤

———-
فراخوان اقبال مرادى پدر زانيار مرادى براي شركت در تجمعات در روز بيستم ژوئن برابر با سى خرداد – روز جهانى در حمايت از زندانيان سياسي در ايران

پیام شاهرخ زمانی و محمد جراحی از زندان به کارگران و مردم آزادیخواه
کارگران و دوستان انقلابی :
شنیدیم که تعدادی از تشکل ها در جهت حمایت از آزادی کارگران زندانی و زندانیان سیاسی اقدام به گسترش فعالیت های عملی طی روزهای آینده از 28 می لغایت 6 ژوئن می کنند و در این جهت فراخوانهای نیز صادر کردند و همچنن به روز 20 ژوئن روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی در ایران نزدیک می شویم.
ما کارگران زندانی ضمن قدر دانی صمیمانه از تلاش و فعالیت گروها و تشکل ها که در جهت دفاع و حمایت از آزادی زندانیان کارگری و سیاسی قدم بر می دارند ، همرزمی خود را با فعالین سازمانده و شرکت کنندگان در این اعتراضات را اعلام می داریم ، و در این راستا از تمامی کارگران ، تشکل ها و مردم آزادیخواه در ایران و جهان می خواهیم در اعتراضات فوق با جدیت و گستردگی و متحدانه شرکت نمایند همچنین می خواهیم ضمن دفاع و حمایت از آزادی کارگران زندانی و زندانیان سیاسی در جهت پیوند زدن این مبارزات آزادیخواهانه با مبارزات طبقه کارگر اعتراض به شرکت دست نشاندگان سرمایه داری جمهوری اسلامی به عنوان نمایندگان کارگران ایران در نشست سالانه سازمان جهانی کار که هم اکنون در جریان است به صورت مستمر و متحدانه دست به اعتراضات گسترده بزنید.
همچنین از فعالین ، تشکل های کارگری و انقلابی و مردم آزادیخواه، می خواهیم ضمن اینکه خود را برای اعتراض در روز 20 ژوئن به مناسبت روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی در ایران آماده می کنند اقدام به سازماندهی اعتراضات گسترده و متحدانه به اشکال مختلف نمایید.
کارگران ، فعالین کارگری تشکل ها و مردم آزادیخواه : در مبارزه و اعتراضات خود ما را همرزم و دوشا دوش خود بدانید هر چند ما در زندانهای جمهوری اسلامی اسیر و در مرکز خطر هستیم اما عمیقا» و از صمیم قلب خود را در کنار شما و همرزم شما می دانیم و از ژرفای وجود خود به شما عزیزان درود می فرستیم.
متحدانه برزمید، به امید روزی که طبقه کارگر سلطه سرمایه داری را در تمامی اشکالش نابود کند و آزادی ، برابری ، عدالت اقتصادی و اجتماعی را برای انسانها به ارمغان بیاورد.
شاهرخ زمانی کارگر زندانی در زندان گوهر دشت کرج
محمد جراحی کارگر زندانی در زندان مرکزی تبریز
7/3/1393

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: