//
هم‌اکنون می‌خوانید...
وبلاگ

ملاقات ودا ایلکا از کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی با احمد شهید نماینده سازمان ملل

https://www.facebook.com/zendani.siasi

جمعه سی ام ماه می ، ودا ایلکا ، از کمیته مبارزه برای زندانیان سیاسی به ملاقاتی با یک هیت پنج نفره به سرپرستی احمد شهید نماینده سازمان ملل در رابطه با مسایل حقوق بشر در ایران داشت .

در این ملاقات ودا ایلکا از وضعیت زندانیان سیاسی محروم از دارو و درمان و شرایط بسیار سخت و غیر انسانی زندانیان در زندانهای جمهوری اسلامی سخن گفت .

https://www.facebook.com/zendani.siasi

زندانیان در زندانهای جمهوری اسلامی بدلیل وضعیت غیر انسانی زندانها ،شکنجه های بسیار وحشتناکی را متحمل میشوند .

زندانیان دچار بیماریهای روحی و روانی و مشکلات کلیوی ، قلبی و یا ناراحتیهای دیگری هستن که کسی به مشکلاتشان توجهی نمیکند .

زندانیانی که برای درمان خود نیز به عمل جراحی دارند ولی ازطرف مسئولین مربوطه و ناظرین زندان و زندان بانهابه وضعیت آنهارسیدگی نمی‌شود و از اعزام آنها به بیمارستان جهت درمان ممانعت به عمل می‌‌آید

در زندانهای جمهوری اسلامی دارو یا حتی قرصهای مسکن به زندانیان داده نمی‌شود و زندانیان باید این درد و مشکلات و ناراحتی را تحمل کنند چرا ؟

چه کسی مسئول این همه بی عدالتی هست ؟ چه کسی باید به این وضعیت رسیدگی کند ؟

با این شرایط اسفناکی که زندانیان دارند زندانبانان شب و نصف شب یه بندها ی زندانیان که حتی در خواب هستند حمله میکنند مانند حمله وحشیانه به بند ۳۵۰ زندان اوین که بتازگی صورت گرفت ، زندانیان رامورد ضرب و شتم قرار دادند ، و آنها را با اندامی خون آلود با دست و پا شکسته و در بدترین شرایط ممکنه آنها را رها کردند عده‌ای را به پس از شکنجه‌های قرون وسطائی و عبور از تونل مرگ ( تونلی که جانیان اسلامی با باتوم و شیلنگ و چوپ) درست کرده اند عبور داده و سپس به انفرادی منتقل میکنند و تا مدتها زخمهایشان هنوز در سر و صورتشان وجود داشت

تعدادی از خانواده‌ها پس از ملاقات با عزیزانشان از وضعیت بد آنها سخن گفتند از صورت‌ها و بدنهأی کبود

زندانیان توانستند به نحوی با بیرون از زندان تماس بگیرند و افشاگری بکنندنسبت به آنچه که که بر آنان آماده است .

این چه وضعیت اسفناکی هست که زندانیان در زندانها دارند ؟

در همچنین شرایط اسفناکی بارها و بارها زندانیان زیادی جان باختند که شاید حتا به علت تهدید خانواده‌ها نسبت به گزارش عزیزانشان به بیرون اسمی از آنها در جایی قید نشده باشد.

نسبت به قرار ندادن دارو و درمان زندانیان ،در زندان‌های مخوف جمهوری ننگین اسلامی چه جوابی برای این جنایتها دارید؟؟

مشخصات چند تن از زندانیان سیاسی محروم از دارو و درمان مثل محمد رضا پور شجری ، زضا شهابی ، کاظمینی بروجردی و ، ، ، را تحویل احمد شهید دادند که تمام مشخصاتشان مثل بیوگرافی ، مدت زمان زندگی در زندان ، چند سال حکم زندان دارند ، دلایل زندانی بودنشان ، نوع بیماری ، مدت زمان بیمار بودنشان اسم شهر و اسم زندانی که هستن و تمامی ان چیزهای که لازم بود را در اختیار شان گذاشتند تا با مطالعه بتوانند به رسیدگی بیشتری بپردازند .

سوال بعدی این بود که چرا جمهوری اسلامی با زور و اعتراضات و اعتصابات باید به وضعیت زندانیان رسیدگی بکند ان هم نه خیلی اساسی ؟

نماینده کمیته آزادی برای زندانیان سیاسی از نماینده سازمان ملل سوال کردند که شما به عنوان نماینده سازمان ملل چه راه حلی دارید در رابطه با شرایط سخت زندانیان سیاسی محروم از دارو و درمان ؟

چه کاری اساسی میتوانید بکنید برای بهتر شدن این وضعیت ؟

احمد شهید در جواب این سوال گفتند که من ترتیب یک کمپین جهانی را میدهم و اعتراضات زیاد باید بشود در مورد این مسله که جمهوری اسلامی عقب نشینی بکند .

در جوابش نماینده کمیته آزادی زندانیان سیاسی پرسیدند که شما قبلا هم کمپین داشتید ولی هیچ اتفاقی نیفتاد که وضعیت زندانیان بهتر از قبل یشود و جمهوری اسلامی مثل همیشه به سرکوب ، زندان ، شکنجه و اعدامهایش به شدت تر از روزهای قبل ادامه داد شما الان و در این شرایط چه کار و یا چه قدم جدی تر و یا مهمتری را میتوانید بردارید که واقعا تاثیر گذار باشد ؟

احمد شهید جواب دادند با سفارت ایران و امور خارجه اش تماس میگیرم که بتوانند ترتیب اثر بدهند .

موضوع بعدی که در موردش صحبت شد در مورد غلامرضا خسروی بود که برای احمد شهید نماینده سازمان ملل توضیح دادند که ایشان از زندانیان سیاسی دهه شصت هستند که هوادار مجاهدین خلق بودند و چندین سال در زندان بودند که در نهایت او را به خاطر کمک مالی به سازمان مجاهدین به اتهام ، محاربه ، به اعدام محکوم کردند .

و چند روز پیش او را به قرنطینه و سلول انفرادی بردند ایناین کاملا مشخص است که قصد اعدامش را دارند ، ما وقت زیادی برایش نداریم چه باید کرد ؟

که خودش گفت خیلی زود به این موضوع اقدام خواهم کرد . اما متاسفانه غلامرضا خسروی اعدام شد

آخرین موضوع بحث در مورد ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد)روز جهانی‌ برای آزادی زندانیان سیاسی بود .

توضیحاتی کوتاه ودا ایلکا نماینده کمیته زندانیان سیاسی برای احمد شهید نماینده سازمان ملل دادند که ۲۰ ژوئن برابر با سی ام خرداد سال شصت میباشد

سالی که جمهوری ننگین اسلامی دست به قتل عامهای بزرگی در زندانهای ایران زد و چه انسانها و مروارید‌های با ارزشی را به چوبه‌های دار سپردند و مخفیانه به گورهای دسته جمعی‌ و بی‌ نام و نشان در خاورانها سپردند و چه عزیزانی که حتی از آرامگاه‌های عزیزان خود بی‌ خبرند

ما در ۲۰ ژوئن برابر با ۳۰ خرداد با گرامی داشتن یاد اعدام شدگان و با اعتراضات جهانی و سخنرانیهای زندانیان سیاسی این روز را گرامی میداریم و برایمان مهم هست که نظر شما را هم در این مورد بدانیم که در این روز و این واقعه بزرگ چه کمکی میتوانید بکنید که این اعتراضها جهانی بشوند ؟

در ادامه توضیحات نماینده کمیته زندانیان سیاسی آماده که جمهوری اسلامی بعد از قتل عام زندانیان سیاسی در سال شصت ادامه اش یکی از بزرگترین و غیر انسانی ترین کشتار انسانها بود که در تابستان سال 1367 اتفاق افتاد که بیشتر از 5000 انسان در زندانهای ایران اعدام شدند

که از سازمان مجاهدین خلق و احزاب چپ بودند و این هم یکی از واقعیتهای تلخ تاریخ است که به دست جانیان خونخوار حکومت اسلامی ایران رقم خورد .

و دوباره در همین تاریخ در سال 1388با شروع اعتراضات و مخالفتها مردم به خیابانها آمدند و بار دیگر جمهوری غرق به خون آغشته اسلامی مردم راسرکوب کرد وکشت مانندندا ، سهراب ،اشکان و غیره

به فراخوان کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی حرکت اعتراضی در خیلی از کشورهای دنیا در همین روز برگزارمیشود و در استکهلم نیز در روز 19 ژوئن که برابر با شب سی ام خرداد میباشد تجمع و سخنرانی در میدان ، مینت توریت ، این شهر با دعوت از نمایندگان پارلمان سویدی و احزاب و سازمانهای سیاسی ایرانی
برگزار میشود .

با این توضیحات سوالهای دارم که شما چطور میتوانید این روز را جهانی بدانید و به دنیا بشناسانید و سازمان ملل و سازمانهای مدافع حقوق بشر بفهمند که چه بر سر زندانیان ایران امده ؟

چه روش بهتری میتوانید بکار بگیرید که تاثیر گذار باشد برای بهتر شدن وضعیت زندانیان سیاسی و زندانیان بیمار و محروم از دارو و درمان ؟

و چطور میتوانید صدای اعتراض خانواده های اعدام شدگان و حامی این انسانها باشید ؟

احمد شهید قول رسیدگی به این موارد را دادند که باید کمپین جهانی برگزار بکنند ، نشست با پنج قاضی که جز کمیته اصلی مدافع حقوق بشر هستند و با فشارهای مستقیم شان به جمهوری اسلامی و اعتراضات بزرگ و قوی جهانی که تاثیر گزار باشد .

نماینده و مسئول کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در استکهلم

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

كمك مالى خود را براى ما ارسال داريد

طومار حمايت از زندانيان سياسي, لطفا امضا كنيد

ما را در تویتر دنبال کنید!

خطا: توییتر پاسخ نداد. خواهشمندیم چند دقیقه صبر کنید و این صفحه را بازآوری نمایید.

آرشیو ماهانه

مدیران وبلاگ

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: